Najnowsze artykuły

Co należy wiedzieć o implantach...

Czy szukasz sposobu na zastąpienie jednego lub kilku brakujących zębów? Implanty stomatologiczne są lepszą opcją, aby naprawić swój uśmiech. Implanty...

Czytaj Więcej

Spodziewasz się dziecka i masz mdłości? Rozważ te opcje żywnościowe

Toksykoza jest częstym zjawiskiem w czasie ciąży. Pierwszą jej oznaką są poranne mdłości, chociaż czasami przyszła matka może źle się poczuć w porze obiadowej i wieczorem, a nawet przez cały dzień bez przerwy.

Odpoczywaj

Bardzo często w pierwszym trymestrze przyszła mama czuje się słaba, senna, chce się położyć, a czasem po prostu nie ma siły się ruszać. To oczywiście nie jest toksykoza, ale jeśli pojawią się takie doznania, należy się im poddać, aby nie sprowokować kolejnego ataku nudności. Odpoczywaj dużo i nie wykonuj gwałtownych ruchów, ponieważ nawet wstanie z krzesła, może wywołać atak mdłości. Należy spać przy otwartych oknach: powietrze w sypialni powinno być świeże i chłodne. Idź spać punktualnie, nie siadaj o północy przed telewizorem lub przy komputerze, wyeliminuj wszystkie irytujące czynniki: niewygodny materac, koc, poduszka, twarda pościel - brak snu może skutkować porannymi nudnościami.

Jedz zdrowo

Jedz ułamkowo, 5-6 razy dziennie, a nawet częściej i zawsze w małych porcjach. Po przebudzeniu nie wstawaj od razu z łóżka. Jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania zatrucia jest śniadanie w łóżku. Wieczorem połóż obok łóżka grzanki, jogurt lub dowolny produkt, który lubisz. Zjedz go przed wstaniem, a następnie połóż się na chwilę. Najprawdopodobniej poranne mdłości albo w ogóle się nie pojawią, albo będą bardzo łagodne. Zwykle w przypadku zatrucia nie zaleca się spożywania tłustych, wędzonych, solonych, marynowanych, napojów gazowanych. „Ciężarne kaprysy” - ciasto ze śledziem lub ananasem w nocy - to prośby organizmu, że potrzebuje on jednego lub drugiego składnika pożywienia. Na przykład chęć żucia kredy jest oznaką niedoboru wapnia. Więc jedz, co lubisz i co chcesz, oczywiście w rozsądnym zakresie.

Pij częściej

Toksykoza może nie ograniczać się do nudności, niekiedy pojawiają się też wymioty. Oznacza to utratę płynu. Dlatego pij częściej między posiłkami: łyk lub dwa wody mineralnej, lub herbaty z cytryną pomogą poradzić sobie z nudnościami i uzupełnią utracony płyn. Pamietaj, że musisz pić małymi łykami. Na czas ciąży zrezygnuj z zup - duża ilość wypita i zjedzona, wręcz przeciwnie, wywołuje tylko nudności i wymioty.

Świeże powietrze

Chodzenie na świeżym powietrzu jest przydatne dla każdego, a szczególnie w przypadku zatrucia. Po pierwsze, podczas chodzenia krew przyszłej matki i dziecka jest nasycona tlenem, co jest bardzo ważne dla zdrowia, a po drugie chodzenie uspokaja układ nerwowy. Razem pomaga to zmniejszyć nieprzyjemne objawy zatrucia. Musisz chodzić co najmniej dwie godziny dziennie - ale nie tylko po ulicy, ale w miejscu, w którym powietrze jest naprawdę świeże: w lesie, parku, na placu, a najlepiej poza miastem. Przed wyjściem na zewnątrz zastanów się nad trasą: oddalaj się od zanieczyszczonych ulic, ulicznych kawiarni, straganów z jedzeniem i innych „pachnących” miejsc.

Eliminuj aromaty

Smak i preferencje węchowe zmieniają się w pierwszym trymestrze. Teraz nawet twoje ulubione perfumy mogą wywołać atak mdłości, ból głowy i reakcje alergiczne. Dlatego usuń wszystkie aromatyczne kosmetyki, które cię drażnią: perfumy, dezodoranty, kremy i tak dalej. Zarówno mąż, jak i rodzina będą musieli przestać używać swoich ulubionych perfum. Wyjaśnij innym, że to nie kaprys, ale środek tymczasowy.