Najnowsze artykuły

Co należy wiedzieć o implantach...

Czy szukasz sposobu na zastąpienie jednego lub kilku brakujących zębów? Implanty stomatologiczne są lepszą opcją, aby naprawić swój uśmiech. Implanty...

Czytaj Więcej

Jak wzmocnić rzęsy?

Magia kobiecego spojrzenia to trzepot rzęs, iskry w oczach, wobec których mężczyźni stają się bezradni i słabi. Jednak dość często kobiety są niezadowolone ze swoich rzęs i wtedy trzeba je wzmocnić, zagęścić i wydłużyć.

Przyczyny złego stanu rzęs

Rzęsy to włosy, które w 3% składają się z wody i w 97% zawierają keratynę (białko włókniste). Zasadniczo ich stan jest uwarunkowany genetycznie, ale istnieje wiele powodów, dla których się pogarsza. Negatywne czynniki to:

• stres i przepracowanie,

• obecność chorób przewlekłych,

• zaburzenia hormonalne

• niewłaściwa dieta,

• awitaminoza,

• stosowanie kosmetyków złej jakości.

Terapia olejkami

Możesz wzmocnić rzęsy na wiele sposobów, ale najlepszym rozwiązaniem są domowe produkty. Naturalne olejki to główna pomoc w pielęgnacji rzęs. Warto wiedzieć, że najlepsze właściwości mają oleje zimnotłoczone nierafinowane. Mają właściwości lecznicze ze względu na zawarte w nich aminokwasy, kwasy i witaminy, które odżywiają skórę i aktywują krążenie krwi. Sprzyja to „przebudzeniu” mieszków włosowych, w wyniku czego poprawia się wzrost rzęs. Mikro- i makroelementy zawarte w olejkach mogą poprawić strukturę włosów, nadając im gęstość i elastyczność.

• Olejek rycynowy uznawany jest za najlepszy do pielęgnacji rzęs. Zapewnia kompleksową pielęgnację.

• Łopian - działa odżywczo, wzmacniająco.

• Rokitnik zwyczajny - pomaga wzmocnić, przyspieszyć wzrost i nasycenie kolorów.

• Oliwka - oprócz odżywiania poprawia elastyczność włosów i zapobiega ich łamliwości.

• Jojoba - wzmacnia, zapobiega łamliwości. Produkt zapewniający ochronę przed złą ekologią.

Można stosować również inne oleje: kakaowy, lniany, kokosowy, brzoskwiniowy, winogronowy, migdałowy, arganowy. Oleje są używane zarówno pojedynczo, jak i w połączeniu. Do mieszania olejów używaj naczyń szklanych. Przechowuj je w ciemnym i chłodnym miejscu. Aby mieć całkowitą pewność co do prawidłowego doboru olejku, należy go wstępnie przetestować na niewielkiej powierzchni skóry.

Maseczki odżywcze

Nie mniej popularne są odżywcze maski, które zawierają oprócz olejków inne składniki. Najbardziej skuteczne są następujące przepisy - Czarną herbatę dodaje się do ciepłego oleju rycynowego. Maskę na wacikach nakłada się na oczy na 20 minut. Witaminy A i E są ekstrahowane z żelatynowych kapsułek, zmieszane z dowolnym lekko ciepłym olejem. Nakładaj na powieki przez 30 minut. 1 łyżkę brandy miesza się z dowolnym olejem i przechowuje przez 15 minut. Podczas nakładania takiej maski należy mocno ścisnąć powieki, aby koniak nie mógł spalić błony śluzowej. Wzmocnij korzenie rzęs maską pietruszkową: musisz wziąć 10 liści pietruszki, zmielić je na miazgę, dodać 7 ml soku z aloesu i taką samą ilość oliwy z oliwek. Podgrzej tę mieszaninę do 40 stopni. Nakładaj jak najbliżej nasady rzęs. Przytrzymaj przez 15 minut i spłucz. Niepożądane jest nakładanie tej maski na same rzęsy, ponieważ taka mieszanka odbarwia włosy.

Maski zaleca się nakładać raz w tygodniu, dla przyspieszonego efektu można je nakładać co drugi dzień. Pamiętaj też, że codzienne stosowanie kosmetyków dekoracyjnych męczy oczy, wyczerpuje rzęsy. Kompresy z ziół leczniczych mogą pomóc im w odpoczynku i regeneracji. Wykonanie ich jest bardzo proste. Zioła parzy się, a następnie nasączone w nich waciki nakłada się na powieki na 15-20 minut.