Najnowsze artykuły

Co należy wiedzieć o implantach...

Czy szukasz sposobu na zastąpienie jednego lub kilku brakujących zębów? Implanty stomatologiczne są lepszą opcją, aby naprawić swój uśmiech. Implanty...

Czytaj Więcej

Co należy wiedzieć o implantach stomatologicznych?

Czy szukasz sposobu na zastąpienie jednego lub kilku brakujących zębów? Implanty stomatologiczne są lepszą opcją, aby naprawić swój uśmiech. Implanty są opcją długoterminową, która może mieć wysoki wskaźnik sukcesu. Dowiedz się więcej na ten temat w naszym artykule

Co to są implanty stomatologiczne?

Per-Ingvar Branemark, szwedzki ortopeda, wynalazł implanty stomatologiczne, które obecnie znamy. Obecnie są one uważane za złoty standard w leczeniu stomatologicznym i najlepsze rozwiązanie protetyczne do uzupełniania brakujących zębów. Implanty stomatologiczne to śruby chirurgiczne, które umieszcza się w kości szczęki. Implant zintegruje się (zrośnie) z kością w ciągu kilku miesięcy. Implant stomatologiczny zastępuje korzeń brakującego zęba. Na "sztucznym korzeniu" wykonuje się następnie koronę protetyczną. Pozwala to na funkcjonalno-estetyczną odbudowę całego zęba. Implant stomatologiczny połączony z kością może być stosowany w celu odtworzenia naturalnego uzębienia. "Osseointegracja" to proces mocowania implantu do kości. Implanty stomatologiczne są zazwyczaj wykonane z tytanu, dzięki czemu integrują się z kością i nie są traktowane jako ciało obce w naszym organizmie. Implanty stomatologiczne na przestrzeni lat uległy szybkiemu postępowi technologicznemu i naukowemu. Implanty stomatologiczne są obecnie skuteczne w prawie 98%.

Dlaczego potrzebna jest korona protetyczna?

Implanty stomatologiczne mogą być stosowane do jednego, kilku lub wszystkich zębów. Wymiana zębów w stomatologii służy dwóm celom: przywróceniu funkcji i estetyki.

Istnieją trzy możliwości zastąpienia zębów:

  • Proteza częściowa lub całkowita.
  • Most protetyczny.
  • Implant stomatologiczny.

Protezy zębowe są najbardziej opłacalną opcją zastąpienia brakujących zębów. Protezy są ruchomymi uzupełnieniami protetycznymi i dlatego są najbardziej przystępną opcją. Mogą one jednak być niewygodne w użyciu w jamie ustnej. Protezy mogą również wpływać na smak i wrażenia sensoryczne podczas jedzenia.

Więcej o zakładaniu implantów stomatologicznych przeczytasz na https://dentmar.pl/

zabieg stomatologiczny

Przed pojawieniem się leczenia implantologicznego, mosty protetyczne były bardziej powszechne w zastępowaniu brakujących zębów. Uzupełnienia mostowe mają jedną poważną wadę: opierają się na naturalnych zębach. Most to trzy połączone korony protetyczne, z których środkowa jest niepodparta. Most musi być podparty przez sąsiednie zęby. Implanty są wspierane tylko przez kość i nie uszkadzają otaczających naturalnych zębów. Istnieje wiele czynników, które wpływają na decyzję, którą opcję wybrać. Czynniki te są szczególnie ważne w przypadku implantów stomatologicznych.

  • umiejscowienie brakującego zęba (lub zębów).
  • poziom kości w miejscu, w którym zostanie umieszczony implant stomatologiczny
  • stan zdrowia pacjenta
  • koszty,
  • preferencje pacjenta.

Obszar, w którym mają być wszczepione implanty stomatologiczne, jest badany przez implantologa, który dokonuje oceny klinicznej w celu określenia, czy pacjent jest dobrym kandydatem.

Podsumowanie

Wybór implantu stomatologicznego jako uzupełnienia zęba wiąże się z wieloma korzyściami. Implanty stomatologiczne są popularnym wyborem, ponieważ pozwalają zastąpić brakujące zęby bez wpływu na zęby sąsiednie lub bez ich zmiany. Implanty stomatologiczne są niezwykle stabilne, ponieważ integrują się z strukturą kości. Są niemal identyczne z naturalnymi zębami pod względem wyglądu, funkcjonalności i odczuć. Mogą one również zapewnić lepszy długoterminowy zwrot z inwestycji niż tradycyjne metody uzupełniania brakujących zębów.