Najnowsze artykuły

Co należy wiedzieć o implantach...

Czy szukasz sposobu na zastąpienie jednego lub kilku brakujących zębów? Implanty stomatologiczne są lepszą opcją, aby naprawić swój uśmiech. Implanty...

Czytaj Więcej

Jak walczyć z uszkodzeniami skóry spowodowanymi przez słońce?

Nawet na długo po zakończeniu lata, wiele osób odkrywa, że nosi po nim na skórze kilka trwałych pamiątek – nieestetycznych brązowych plam, widocznych naczyń krwionośnych, czy też wysuszonej cery. Oznaki uszkodzenia skóry mają prawo niepokoić, a już z całą pewnością nie powinny być przez nas ignorowane. Dobra wiadomość jest taka, że mamy do czynienia ze zmianami, które w większości przypadków mogą zostać odwrócone. Zima to czas znakomicie nadający się do tego.

Chroń się przed słońcem bez względu na porę roku

Ochrona przed promieniami słonecznymi jest ważna nie tylko dlatego, że chroni skórę przed kolejnymi niekorzystnymi zmianami. Warto pamiętać o niej także dlatego, że pozwala skórze na leczenie zmian, do których doszło już wcześniej. Skóra ma możliwość aktywnego odwracania uszkodzeń, nikt jednak nie powinien jej w tym przeszkadzać. Zimą ochrona ta jest wcale nie mniej ważna niż latem. Nie można przecież zapominać o tym, że w przeciwieństwie do promieni UVB, te określane jako UVA docierają do ludzkiej skóry przez cały rok. Uszkodzenia, do których dochodzi za ich sprawą, zwykle nie są spektakularne. Ponieważ jednak dochodzi do nich regularnie, mogą pociągać za sobą wyjątkowo poważne konsekwencje.

Wspieraj skórę

Pielęgnacja skóry jest ważna nie tylko wtedy, gdy zależy nam na cieszeniu się uroda przez długi czas. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie serum antyoksydacyjnego możemy mieć pewność, że dostarczymy jej składników poprawiających jej kondycję i wzmacniających ją. Warto dbać o odpowiednią dzienną dawkę witaminy C i witaminy E, pić zieloną herbatę, a także sięgać po bogate w witaminy kremy. Przeciwutleniacze pomagają skórze w naprawie uszkodzonego DNA, są przy tym również w stanie zapobiegać dalszym uszkodzeniom. Co ciekawe, doskonale radzą sobie nie tylko z tymi, za które odpowiedzialne jest słońce, ale także z tymi, które powodują zanieczyszczenia, a nawet metabolizm organizmu. Jeśli lekarz potwierdzi, że przyda się szybki efekt uderzeniowy, warto pomyśleć także o suplementacji. Suplementy bazujące na przeciwutleniaczach znane są z tego, ze pomagają w utrzymaniu zadbanej skóry. Bazują przeważnie na witaminie B znanej z tego, że minimalizuje ryzyko pojawienia się raka skóry, w ich skład wchodzi jednak również wyciąg z paproci, który zmniejsza ryzyko pojawienia się kolejnych oparzeń słonecznych nawet, gdy skóra jest do nich skłonna. Tu konieczne jest jednak poczynienie pewnego zastrzeżenia. Suplementy charakteryzuje wysoki poziom skuteczności, nie należy jednak stosować ich zamiast filtrów przeciwsłonecznych, a jedynie jako ich uzupełnienie. Równie ważna jest właściwa osłona głowy oraz noszenie przewiewnych ubrań i okularów słonecznych.

Stosuj kremy z witaminą A

Reklamy kremów i żelów z witaminą A wcale nie są przesadzone w takim stopniu, jakiego moglibyśmy się niekiedy spodziewać. Rzeczywiście, są one w stanie odwracać uszkodzenia spowodowane przez promienie słoneczne. Są też skuteczne w przypadku pojawienia się drobnych zmarszczek, bruzd, plam oraz obwisłości skóry zagęszczając i wzmacniając delikatną skórę.