Najnowsze artykuły

Co należy wiedzieć o implantach...

Czy szukasz sposobu na zastąpienie jednego lub kilku brakujących zębów? Implanty stomatologiczne są lepszą opcją, aby naprawić swój uśmiech. Implanty...

Czytaj Więcej

Oznaki że potrzebujesz innej pielęgnacji skóry

Niekiedy mimo tego że codziennie starasz się dbać o swoją skórę, to efekty twoich poczynań nie są zadowalające. To znak, że musisz zmienić swoje podejście.

Dbaj o szczególnie narażony rejony

W miejscach, gdzie twarz jest najbardziej narażona na słońce, wiatr i złą pogodę (czoło, nos, podbródek) i wymaga zwiększonej ochrony, gruczoły łojowe są gęstsze. W związku z tym jednocześnie występują tam rozszerzone pory, trądzik, trądzik. W pozostałych strefach występuje odwodnienie, co oznacza, że są podatne na matowienie i przedwczesne zmarszczki. Podstawową strategią pielęgnacji skóry jest przywrócenie i utrzymanie równowagi. Traktuj różne obszary twarzy na różne sposoby. Zaakceptuj fakt, że nie będziesz w stanie znaleźć jednego uniwersalnego produktu, który „wysuszy” i nawilży w razie potrzeby.

Niektóre marki okresowo zapowiadają powstanie inteligentnych leków, które same decydują o sposobie działania i wypuszczają odpowiednie składniki w odpowiednie miejsca. Z reguły jest to chwyt marketingowy, a wszystko kończy się zwykłym nawilżeniem i zmatowieniem całej powierzchni. Dlatego do strefy T wybierz najlżejszy krem nawilżający, najlepiej z dodatkową funkcją przeciwtrądzikową. Pozostałe „przestrzenie” wymagają głębokiego i poważnego nawodnienia.

Delikatne oczyszczanie

Używaj tylko delikatnych środków do mycia twarzy. Osoby cierpiące na trądzik starają się wybrać najbardziej aktywne oczyszczanie, ale przy cerze mieszanej jest to błędem. Silne formuły podrażniają suche policzki, jednocześnie stymulując tłustą strefę T do produkcji jeszcze większej ilości sebum. Sięgnij po delikatny produkt rozpuszczalny w wodzie: może to być żel lub krem - nieważne, najważniejsze, że produkt skutecznie usuwa makijaż i zanieczyszczenia bez pozostawiania ściągniętego efektu.

Mycie ciepłą wodą

Gorąca woda niszczy warstwę hydrolipidową skóry, co prowadzi nie tylko do osłabienia ochrony, ale także powoduje swędzenie, a nawet łuszczenie. Potrzebujesz wody o temperaturze pokojowej. Po umyciu konieczne jest nałożenie na twarz serum nawilżającego: w przeciwieństwie do kremu nadaje się do wszystkich obszarów twarzy.

Wzmocnij skórę

Skóra tłusta i sucha ma różne saldo pH i musi być zrównoważona, aby zachować równowagę, a używanie toniku po umyciu jest dużym krokiem w kierunku tego celu. Tylko upewnij się, że wybrany produkt nie zawiera alkoholu, co oznacza, że nie wysusza skóry ani nie stymuluje gruczołów łojowych.

Złuszczaj skórę

Co najmniej dwa razy w tygodniu wykonuj lekki peeling. Możesz odpowiednio oczyścić i nawilżyć skórę, ale jeśli nie złuszczasz martwego naskórka, będzie wyglądała na matową i zmęczoną. Ten mini rytuał pomoże zapobiec zatykaniu się porów i wypryskom. Niektórzy dermatolodzy zalecają delikatny peeling nawet cztery razy w tygodniu w celu usunięcia sebum, martwych komórek naskórka i głębokich zanieczyszczeń.

Użyj SPF

Ta zasada pielęgnacji skóry dotyczy wszystkich bez wyjątku. Jeśli nadal uważasz, że tradycyjne sanskryny dodają blasku tam, gdzie można by się bez nich obejść, zwróć uwagę na filtry mineralne.