Najnowsze artykuły

Co należy wiedzieć o implantach...

Czy szukasz sposobu na zastąpienie jednego lub kilku brakujących zębów? Implanty stomatologiczne są lepszą opcją, aby naprawić swój uśmiech. Implanty...

Czytaj Więcej

Jak walczyć z cellulitem

Mała kobieca tragedia zwana cellulitem prześladuje nas przez całe życie. Dlatego głównym pytaniem trapiącym współczesne kobiety jest to, jak pozbyć się cellulitu? Po pierwsze, musisz zrozumieć, że wszystkie zewnętrzne problemy pochodzą z wnętrza. Należy pamiętać, że wszystko w naszym ciele jest ze sobą powiązane.

O rodzajach cellulitu

Istnieją dwa rodzaje cellulitu: obrzękowy i włóknisty. Pierwszy występuje wtedy, gdy nie ma jeszcze „skórki pomarańczy”, ale nogi wyglądają tak, jakby były spuchnięte, często tylko ty jesteś w stanie to zauważyć - to pierwszy dzwonek. Drugi rodzaj to cellulit, który można dostrzec gołym okiem lub chwytając dłońmi skórę.

Nie panikuj

Nie zachęcamy cię do kochania wszystkich swoich wad, ale zaakceptowanie siebie jest pierwszym krokiem do sukcesu. A potem - zacznij działać. Uzbrój się w dostępne środki Pomoże ci peeling lub twarda ściereczka. Oczywiście wszystkie produkty antycellulitowe można kupić w sklepie, ale możesz je też stworzyć samodzielnie. Najłatwiejszy przepis na domowy peeling: weź mieloną kawę, łyżkę miodu i, jeśli chcesz, oliwę lub olej kokosowy.

Przygotowanie do zabiegów

Musisz przygotować się na każdy zabieg antycellulitowy. Pomoże ci w tym krioterapia: zrób sobie okład z lodu i nałóż go na trzy minuty po problematycznych miejscach, aż skóra stanie się czerwona. W ten sposób naczynia włosowate rozszerzają się, co poprawia krążenie krwi i wchłanianie wszelkich środków. Jeśli nie lubisz zimna, zrób rozgrzewający masaż miodowy.

Masaże i okłady

Możesz kupić specjalistyczny masażer. Nie są drogie, a skuteczne. Na przykład masażer próżniowy lub ręczny. Nie zapomnij też o masażu domowym. Pomogą ci w tym profesjonalne olejki i okłady. Musisz też pamiętać o tym, że wszelkie problemy ze skórą wynikają z twojego trybu życia. Jeśli już zaczęłaś pracować nad sobą, będziesz musiała przynajmniej zrezygnować ze słodyczy. I postaw absolutne tabu dla napojów gazowanych. Na zakazanej liście jest też popcorn, majonez, kiełbasa, sól, tłuste mięso i bułeczki. Ta lista powinna być przestrzegana przez długi czas. Wszystkie te produkty gromadzą się w organizmie. I bardzo trudno je stamtąd wypędzić. Picie kawy również nie jest zalecane, a jeśli masz trudności z przejściem na herbatę ziołową, ogranicz się do co najwyżej jednej filiżanki dziennie.

Co możesz zjeść

Warzywa i owoce (zwłaszcza owoce cytrusowe). A w rozsądnej ilości orzechy, musli (bez cukru), niskotłuszczowe produkty mleczne, kurczak i ryby. Nawet jeśli regularnie stosujesz produkty antycellulitowe, chodzisz na masaż czy okłady na ciało, dobre efekty możesz osiągnąć tylko poprzez sport. Nie trzeba się zabijać na siłowni, ale trzeba zadbać o dobrą kondycję ciała. Trzy zestawy po 15 przysiadów dziennie lub taniec do ulubionej muzyki – są wskazane do praktykowania każdego dnia. Pamiętaj, ważne jest, aby krew w twoim organizmie krążyła szybko. Jeśli pozwalają na to twoje finanse, skontaktuj się z profesjonalnym masażystą. W salonach zabiegów antycellulitowych jest znacznie więcej, ale to właśnie masaż jest najskuteczniejszy. Masaż to główna broń w modelowaniu sylwetki. Ma bezpośredni wpływ na tkankę tłuszczową. Masażysta działa na każdą nieprawidłowość, skupia się na każdej niedoskonałości ciała.