Najnowsze artykuły

Co należy wiedzieć o implantach...

Czy szukasz sposobu na zastąpienie jednego lub kilku brakujących zębów? Implanty stomatologiczne są lepszą opcją, aby naprawić swój uśmiech. Implanty...

Czytaj Więcej

Czy szczotkowanie na sucho naprawdę działa?

Szczotkowanie na sucho to holistyczny sposób na złuszczanie skóry, redukcję cellulitu i poprawę drenażu limfatycznego. Na mniej niż minutę przed prysznicem delikatnie szczotkuj sztywną szczoteczką prawie każdą część skóry małymi okrężnymi ruchami, zaczynając od stóp i kierując się w stronę serca (unikaj twarzy, klatki piersiowej i innych wrażliwych obszarów).

Czy szczotkowanie na sucho stymuluje układ limfatyczny?

Najwspanialsze jest to, że szczotkowanie na sucho stymuluje układ limfatyczny. Co to dokładnie oznacza? Układ limfatyczny w naszym ciele to system naczyń zaprojektowanych do wchłaniania lub usuwania nadmiaru płynu z naszych tkanek. Naczynia te mają zawory jednokierunkowe, które zapobiegają cofaniu się płynów do naczyń. Zasadniczo jest to więc system, który usuwa płyny, tłuszcze i białe krwinki z narządów i całego ciała. Utrzymywanie układu limfatycznego w najlepszej kondycji może poprawić wygląd skóry. Układ limfatyczny jest odpowiedzialny za dostarczanie składników odżywczych i usuwanie odpadów z komórek skóry w całym ciele. Stałe szczotkowanie na sucho stymuluje układ limfatyczny i krążenie, zwiększając produkcję kolagenu i rozbijając niepożądane toksyny w organizmie, szczególnie w miejscach podatnych na cellulit. Jeśli zdecydujesz się na użycie szczotki, pamiętaj, aby masować okolicę swojego serca. Krew musi wrócić do serca w celu ponownego natlenienia, a limfa wraca do miejsca tuż nad sercem, aby oczyścić i otrzymać składniki odżywcze.

Czy szczotkowanie na sucho może zmniejszyć cellulit?

Szczotkowanie na sucho zwiększa przepływ krwi, co jest korzystne, ale jego głównym celem jest stymulacja produkcji kolagenu, co pomaga zagęścić skórę i zmniejszyć widoczność komórek tłuszczowych. Znacząco zwiększa również elastyczność, dzięki czemu świetnie nadaje się do liftingu i ujędrniania obszaru problemowego. Więc tak, szczotkowanie na sucho może zredukować cellulit, ale redukcja jest tymczasowa i powierzchowna. Taki masaż może poprawić ogólny wygląd cellulitu poprzez „ścieranie” nadmiaru płynu. Jednak szczotkowanie na sucho nie pomoże pozbyć się tłuszczu ani poprawić wytrzymałości włókien tkanki łącznej, które osłabiły się i doprowadziły do cellulitu.

Czy szczotkowanie na sucho złuszcza twoją skórę?

Dzięki szorstkiemu włosiu suche szczotkowanie złuszcza skórę. A użycie go do złuszczania skóry przed wskoczeniem pod prysznic zapobiegnie wysychaniu gorącej wody na skórze. Szczotkowanie na sucho może chwilowo sprawić, że skóra będzie trochę „wypolerowana”. W tym procesie są tylko tymczasowe korzyści, a nie korzyści długoterminowe. W rzeczywistości na dłuższą metę ryzyko nadmiernego złuszczania to narażenia naszej skóry na nadmiar bakterii i drożdży prawdopodobnie Zatem szczotkowanie na sucho złuszcza skórę, ale nie należy tego robić codziennie.

Więc czy powinieneś szczotkować skórę na sucho?

Każdy, kto ma schorzenia skóry, takie jak egzema lub łuszczyca, powinien bardzo uważać na dotknięte obszary. Albo pomiń te obszary, albo jeśli obejmują duże obszary ciała, to pomiń je całkowicie. Nadmierne złuszczanie może prowadzić do powstania wrażliwej, zapalnej skóry. Może stymulować gromadzenie się nadmiaru pigmentu w skórze, co prowadzi do przebarwień. W przypadku kontaktu z otwartymi ranami, skaleczeniami lub egzemą bakterie i drożdże mogą doprowadzić do infekcji.